.: figurování :.

o mně :: fotogalerie :: videa

Krátce o mně

Kynologií se zabývám  již od roku 1984. Mé začátky i současnost patří klubu ZKO Sezemice. Začínal jsem zde jako řadový člen a za nedlouho jsem začal figurovat, což mě moc bavilo a vydrželo mi to až do dnes. Časem jsem se stal v klubu výcvikářem a nakonec i předsedou.Vykonával jsem i funkci vycvikáře v klubu Belgických ovčáků a jako figurant jsem naši reprezentaci doprovázel na MS FMBB. Řadu let pracuji i v krajském výboru, kde jsem výcvikářem, takže mám na starosti figuranty v našem Pardubickém kraji a zároveň pro  ně pořádám školení a zkoušky. Vychoval jsem i několik velmi dobrých figurantů, kteří figurovali nebo figurují soutěže. Mě samotného už teď více baví práce figuranta nácviková, která je podle mého názoru základním kamenem obran. Byl jsem i svazovým figurantem, takže jsem měl tu čest pracovat na výběrových závodech a Mistrovstvích republiky.Do dnes figuruji na závodech a bonitacích. Z mé figurantské práce vzešlo několik špičkových psů, kteří pak soutěžili na naší i mezinárodní scéně, jako je například MS WUSV, FCI nebo FMBB. Za zmínku stojí například Německý ovčák Quando Wolfeland, Dasty Anny-Mer, Bandy z Písničky, nebo belgický ovčák-malinois Indira vom Greifenring, Falcon de Alphaville Bohemia, Barny Marko Gero, Dart Marko Gero, Ford Ba-Ka-Ra, Jim Zlatá Harfa, Bar Ort Bohemia a mnoho jiných.V současnosti je to třeba nadějný mladý pes D´Artagnan Lebernsborn, nebo dobrmanka Isména Halit Paša. S většinou psů pomáhám i v poslušnostech a na stopách.
Sám také psy cvičím a závodím, v poslední době to byl například Master de Alphaville Bohemia, který v současnosti působí v USA a daří se mu na závodech. V posledních letech se věnuji převážně malinoisům a i v naší organizaci je toto plemeno nejsilněji zastoupeno.
Podílím se i na přípravě a pořádání kynologických akcí, mezi jinými to bylo například MS FMBB v Roudnici nad Labem, kde jsem byl vedoucím obran.

.: FOTOGALERIE :: VIDEA :.

 

www.mastermalinois.com .::. MartinPlechacek@seznam.cz .::. +420 722 431 213